Тиждень дитячого читання - 2016

25.03.2016 13:17

З метою формування читацької культури, стимулювання інтересу до читання, підвищення інтелектуального та духовного потенціалу учнів, посилення ролі книги в освітньому процесі з 14 по 18 березня в школі пройшов Тиждень дитячого читання. В ході підготовки Тижня шкільними бібліотекарями та вчителями були сплановані масові заходи, поповнені класні куточки читача, в бібліотеці оформлено книжкові виставки: "У книжковім дивосвіті виростають творчі діти", "Письменники - ювіляри 2016 року", "Дерево читання", "Моя золота полиця", "Книги, пошановані нагородами", "Країна, якої немає на карті", "Наша пресе на всі інтереси".

Урочисте відкриття Тижня розпочалося радіолінійкою, продовжилося бібліотечним веб-уроком для учнів 2-В. Школярі познайомилися з дитячими журналами, побували на гостинах у журнала "Пізнайко", якому виповнилося  20 років.

Для наймолодших читачів - учнів 1-2 класів підготовлено низку цікавих заходів: першокласники завітали у гості до казки "Пан Коцький", театралізацію якої підготували учні 4-В класу (Ковальчук Л.А.).

Учні 2-х класів мали змогу удосконалити свої знання, побувавши на виставі "Попелюшка" англійською мовою, яку презентували учні 6-А класу (Саханда С.М.).

Історію виникнення писемності, розвиток друкованої книги, поєднання її з сучасними джерелами інформації змістовно розкрили учні 5-В класу (Молодцева Т.М.), підготувавши  у співпраці з бібліотекарями (Слеб О.Ф., Зарицька А.Р.)ретроспективну подорож "Від книги реальної до книги віртуальної". Вдало підібраний музичний супровід, майстерність ведучих -  учнів 11-А класу (Пісковець О.С.), змістовно підібрані слайди, артистизм та декламаторські здібності учасників заходу справили неперевершені враження на глядачів. Гармонійно доповнили подорож учнівські роботи "Книги в моєму житті", підготовлені учнями 9-В класу (Івахненко О.М.), та виставка-дизайн малюнків семикласників "Книга XXI століття" (Бурак Н.А.). Творчий колектив учнів, який очолила вчитель зарубіжної літератури Пінчук Т.С., призентував ілюстрації "Моя улюблена книга" та рекламу творів відомих зарубіжних письменників .

Книга була головним героєм літературно-театралізованого свята "Книга - твій друг", яке підготували учні 5-Б класу (Заброцька І.М.). Оригінальність сценічних костюмів, майстерність виконання викликали зацікавленість серед глядачів - учнів 3-А класу, сприяли розвитку естетичного смаку.

У рамках Тижня відбулися заходи-пошанування українських письменників-ювілярів 2016 року. Учні 2-Б класу (Поволоцька О.Г.) та бібліотекар Зарицька А.Р. підготували відкритий бібліотечний урок "Хотіла б я піснею стати..." за творами Лесі Українки. Діти виразно читали вірші поетеси, виконували українські пісні. Гостями свята були учні 3-Б та 3-Г класів. Обізнаність з творчістю Лесі Українки показали учні 4-Б класу (Білик А.А.), вони підготували для своїх одноліток - учнів 4-А класу розповідь про життєвий шлях української поетеси, майстерно виконали пісні, написані на слова Лесі Українки.

Змістовно пройшло літературне свято "Окрай шляху народів стоїть та криниця глибока..." за творчістю Івана Франка, підготовлене учнями 8-А класу (Шашенко І.В.).

З метою популяризації творів письменників-ювілярів 2016 року в бібліотеці оформлено книжкові виставки та тематичні полиці "Апостол духу - Іван Франко", "Промінь Лесиних думок поміж нами сяє", "Леся Українка - дітям".

Активно в напруженому змаганні між командами 5-Г класу проходила інтелектуальна гра "Мова - духовний скарб кожного народу". Члени команд відповідально готувалися до змагань з таких питань: мова - в житті народів, українська мова і література, окремим завданням було презентувати видатні місця Лондона (в рамках року англійської мови в Україні). З трьох команд - учасників перемогу здобула команда "Козаки".